10 grudnia 2017 - II NIEDZIELA ADWENTU  Dzisiaj Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie i zbiórka ofiar na jego potrzeby. Za życzliwość serdecznie dziękujemy.
  Dzisiaj także 97 rocznica erygowania Diecezji Łódzkiej.
  W środę – 13 grudnia 36. rocznica ogłoszenia Stanu Wojennego i Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego.

                    —————

  Już niewiele czasu pozostało do Uroczystości Bożego Narodzenia. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, które celebrujemy w poniedziałek, środę i piątek o godz.: 18:00, a we wtorek, Czwartek i sobotę o godz.: 07:00. Niech Boża Matka będzie przewodniczką tych pełnych tęsknoty dniach oczekiwania.
  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Zamyślenia Adwentowe. W poniedziałek i we wtorek spotkania rekolekcyjne o godz.: 09:00 i 18:00. Zamyślenia prowadzić będzie ks. Maciej.
  W ostatnim tygodniu przed Świętami okazja do spowiedzi św. codziennie od godz.: 17:00.

                    —————

  Gorąco prosimy aby dary po Drzewko Miłości przynieść najpóźniej w przyszłą niedzielę. Rozprowadzamy jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w domu parafialnym.

                    —————

  Tradycyjna polska Wigilia przypada w tym roku w czwartą niedzielę Adwentu. Zachęcamy przeżywać ją jak zawsze ze staropolską wieczerzą wigilijną. Zaprośmy do naszych domów z potrzeby serca i w duchu Ojca św. Franciszka samotnych sąsiadów czy krewnych.
  Msza św. z czwartej niedzieli Adwentu celebrowana będzie: w sobotę 23 grudnia o godz. 18:00 i w niedzielę o 8:00, 10:00, 12:00 i 13:15. Nie ma Mszy św. popołudniowych.
  Wieczorem spotkamy Jezusa przy wigilijnym stole: w słuchaniu Ewangelii o Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem – chlebem miłości i pojednania i śpiewem kolęd a o północy na Pasterce.

                    —————

  Ks. Proboszcz i Siostry roznoszą jeszcze opłatek wigilijny. W kościele i kancelarii będzie można nabyć już 17 grudnia i w następne dni.

                    —————

  Za tydzień znowu możemy wesprzeć Dom Samotnej Matki przynosząc makulaturę.

                    —————

  ZAPRASZAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ!

                    —————